Limak Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve hissedarıdır. Grubun enerji sektörü faaliyetleri, Sayın Özdemir sorumluluğu altında devam etmektedir. Limak Enerji; elektrik üretim, dağıtım, perakende satış ve ticaretinden oluşan enerji değer zincirinin tamamında stratejik hedefleri doğrultusunda faaliyetlerini yürütmektedir. Hidroelektrik, doğal gaz ve yerli kömür santrallerinden oluşan yaklaşık 3.000 MW kurulu güce sahip elektrik enerjisi üretim portföyü ile Türkiye’nin en büyük özel sektör üreticilerinden biridir. Dağıtım alanında toplamda yaklaşık 11 milyon aboneye, 52 milyar kWh’in üzerinde elektrik dağıtımı yapan Limak Enerji, aynı zamanda 6 milyar kWh enerji ticaret ve satış hacmi ile sektörün öncü ve en yenilikçi şirketidir.

Batuhan Özdemir, Türk Afrika İş Adamları Derneği (TABA), Türkiye Genç İş Adamları Derneği (TUGİAD), Ankara Genç İş Adamları Derneği (ANGİAD), Young Presidents Organization (YPO), 1907 Fenerbahçe Spor Kulubü ve Türkiye Basketball Federasyonu (TBF) üyesidir.

Sayın Özdemir, Doğu Akdeniz Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’nden lisans derecesini ve New York Institute of Technology’den MBA derecesini almıştır.

Diğer İçerikler