1967 yılında Konya’da doğdu. Konya Anadolu Lisesi’ni takiben 1990 yılında  Selçuk Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

1993 yılında, orman ürünleri sektöründe aile şirketinde iş hayatına atıldı. Konya ve Velingrad/Bulgaristan’da kereste üretimi, Gebze’de orman ürünleri dış ticareti alanlarında çalıştı. İstanbul ve Gebze Ticaret Odalarında, TOBB’da sektörel temsil görevleri aldı. Sektörün saygın derneği “TORİD” başkanlığını yürüterek, “Orman Ürünleri Sektöründe Dönüşüm Yol Haritası” çalışmalarını başlattı.

2012 yılında “ALTACA Enerji”  firmasına katıldı. Biyogazdan elektrik üretimi, organik ve organomineral gübre üretimi, organik atıklardan sentetik petrol üretimi alanlarında faaliyet gösteren ALTACA Enerji, uluslararası patentler ve ödüller sahibidir. Grup şirketi olan Gönen Gübre A.Ş.’nin kurucu ortağı ve icra kurulu başkanı olarak tarım uygulamalarında çalıştı.

DTİK ve DEİK te İş konseylerinde görev aldı. 2016 yılında Viyana’da düzenlenen AGİT Ekonomi ve Çevre Forumu Toplantısında, ülkemizi temsil etti.

MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi,  Yenilenebilir Kaynaklar ve Atık Yönetimi Komitesi Başkanıdır.

MMG – Mimarlar ve Mühendisler Grubu ve KONSİAD – Konyalı Sanayici ve İşadamları Derneği üyesidir.

Diğer İçerikler