Air Liquide tarafından sağlanan hidrojen, Energy Observer tarafından düzenlenen Paris de l’hydrogène etkinliği sırasında bir lazer gösterisi için Kule’yi aydınlattı. Air Liquide, 400 kg yenilenebilir hidrojen tedarik ederek bu etkinliğe katıldı. Etkinlikte Start-up EODev (Energy Observer Developments) tarafından geliştirilen bir elektro-hidrojen jeneratörü de kullanıldı. EODev’in GEH2® jeneratörü emisyonsuzdur ve herhangi bir toz partikülü yaymamaktadır. Hidrojen jeneratörü, elektrik sağlamak için dizel jeneratörlerin yerini aldı. EODev , 130 yılı aşkın bir süredir ilk kez alternatif bir çözümün dünyanın en çok ziyaret edilen anıtının aydınlatılmasını sağladığını açıkladı.

Başlangıçta ilk otonom, sıfır emisyonlu hidrojen gemisi olan Energy Observer, şimdi keşif gezilerini ve iklim odaklı teknik yenilikleri birleştiriyor. Air Liquide, başlangıcından bu yana Energy Observer’ı desteklemiştir ve endüstriyel süreçler ve temiz mobilite dahil olmak üzere çok çeşitli uygulamalar için temiz enerji taşıyıcısı olarak hidrojeni kullanmaya kararlıdır.

Air Liquide’de Hidrojen faaliyetlerini denetleyen İcra Komitesi’nin bir üyesi olan başkan yardımcısı Matthieu Giard: “Eyfel Kulesi’ni yenilenebilir hidrojenle aydınlatarak Energy Observer’ı desteklemek her şeyden önce bir sembol, ama aynı zamanda çözümün var olduğuna dair bir örnek. Fransa’da ve tüm dünyada büyük ölçekli projelerle birlikte bir hidrojen toplumu geliştirmek için toplu olarak girişimlerde bulunmalıyız.” dedi. Power Engineering

Diğer İçerikler