Birleşik Krallık kamu kuruluşu Western Power Distribution (WPD), enerji şirketinin ulusal hedefin 22 yıl öncesinde net sıfır emisyon elde etmesini sağlayacak 6,7 milyar £ (8,8 milyar $) tutarında bir şebeke modernizasyonu ve karbondan arındırma planını duyurdu.

Kuruluşun 2023-2028 planı, şebekeyi dağıtılmış enerji kaynaklarının (DER’ler) ve düşük karbon teknolojilerinin daha fazla entegrasyonuna vurgu yapmaktadır.

Devreye alınacak projeler, şebekenin 2028 yılına kadar ağa bağlanacak 1,5 milyon ilave elektrikli araç ve 600.000 ısı pompasına yeterli altyapıyı sağlayacaktır.

Strateji, enerji geçişinin adil ve kapsayıcı olmasını sağlamayı ve enerjinin karşılanabilirliği ve yoksulluk konularını ele almayı hedefliyor.

Western Power Distribution, okullarda dekarbonizasyona ve kuruluşun dağıtılmış yenilenebilir enerji portföyünü genişletmeye yardımcı olmak için finansman sağlayarak okul çatılarına güneş panelleri kurmayı planlıyor.

WPD’nin İcra Kurulu Başkanı Phil Swift: “Enerjinin geleceği hiç bu kadar heyecan verici olmamıştı. WPD bir enerji devrimine öncülük ediyor: 2028 yılına kadar müşteri faturalarını genel olarak sabit tutarken akıllı, dijitalleştirilmiş bir elektrik şebekesi sunmak. Şirket olarak var olmamızın sebebi bölgemizdeki 8 milyon ev ve işyerine hizmet vermektir. Müşterilerimiz, iddialı ve yenilikçi tekliflerimizi sunmaya hazır olduğumuz konusunda tam bir güven duyabilirler. Bunu yaparak, bölgelerimizin ulusun net sıfıra ve düşük karbonlu bir geleceğe geçişinde ön saflarda yer almasını sağlayacağız.” dedi.

Şebeke modernizasyon stratejisi, Western Power Distribution’ın sürdürülebilirlik, bağlanabilirlik ve enerji açığını ele alma dahil olmak üzere 42 temel taahhüdünü yerine getirmesini sağlayacaktır.

Swift sözlerini şöyle tamamladı: “Uzun süreli ancak uygun maliyetli taahhütlerimizin hızla değişen bir enerji geleceğinin zorluklarını karşılamamızı sağlayacağından eminiz. İddialı iyileştirmelere güç verecek ve müşterilerimizi düşük karbonlu bir geleceğe doğru hareketin merkezine yerleştirecek.” Smart Energy

Diğer İçerikler