Batı Avrupa’nın en büyük petrol ve gaz üreticisi, Norveç, petrol ve gaz endüstrisini geliştirmeye devam edecek. İşçi Partisi geçen ay Norveç’teki seçimleri, Muhafazakarları geçerek kazandı, ancak Parlamentoda çoğunluğu sağlayamadı, bu nedenle Kırsal Merkez Parti ile koalisyon kurdu.

İşçi Partisi ve Kırsal Merkez Partisi ortak bir bildiride, emisyonları azaltacak ve iklim değişikliğiyle mücadeleye yönelik teknolojilerin yeni hükümetin politikalarının merkezinde yer alacağını, ancak Norveç enerji kaynaklarının geliştirilmesinin de adil ve kademeli bir enerji geçişi sağlamak için izleneceğini belirtti.

Hükümet, Norveç’in petrol ve gaz arama izni vermeye devam edeceğini, mevcut petrol ihale sistemini sürdüreceğini açıkladı.

Norveç Petrol ve Gaz Birliği Genel Müdürü Anniken Hauglie “Yeni hükümetin önceki hükümetin ana petrol ve gaz politikalarını sürdüreceğini açıklamasından memnunuz” dedi.

Hauglie, daha fazla petrol arama izninin, hükümetin yalnızca petrol ve gaz endüstrisinden elde edilen gelirleri artırmak için değil, aynı zamanda enerji geçişini finanse etmek için sahip olduğu en önemli araç olduğunu söyledi. Oil Price

Diğer İçerikler