Yenilikçi proje, elektriği akıllıca yönlendirerek şebeke kısıtlaması darboğazlarının üstesinden gelmeye yardımcı olacak ve mevcut ağın kullanımının maksimize edilmesine izin verecektir.

National Grid Electricity Transmission (NGET), 1,5 GW ağ kapasitesi açmak ve yeni yenilenebilir dağıtımı için şebekede yer açmak için güç akışı teknolojisini benimsediğini duyurdu.

Bu ölçekte dünyada türünün ilk örneği olduğu iddia edilen proje, NGET’in Kuzey İngiltere’deki trafo merkezlerinden üçüne kurulan modüler SmartValveTM teknolojisini içerecek.

Her bölgede yaklaşık 500 MW’lık yeni ağ kapasitesi sunulacak- birleştirildiğinde bu, bir milyon eve yenilenebilir enerji ile güç sağlamak için yeterli.

National Grid’in Baş Mühendisi David Wright: “Müşteriler ve tüketiciler için faydaları artırmak için yeni yenilikçi teknolojilerin potansiyelinden yararlanmak, yaptığımız her şeyin merkezinde yer almaktadır. NGET’in geniş çaplı dekarbonizasyonu ve ağlarımızın maksimum kullanımını engelleyen darboğazların üstesinden gelmek için dönüşümsel ve yenilikçi mühendisliğe öncülük ettiğini görmekten gurur duyuyorum . Smart Wires akıllı teknolojisinin National Grid’in iletim ağına kurulduğunu ve onu dünyada bir ilk haline getirdiğini görmekten çok memnunum. Bu, ekstra kapasiteyi güvenli ve hızlı bir şekilde açmanın anahtarı olacak.” dedi. Energy Live News

Diğer İçerikler