Dünyanın en büyük ve en yenilikçi güneş modülü üreticilerinden biri olan JinkoSolar Holding Co., Ltd. (“JinkoSolar” veya “Şirket”) (NYSE: JKS), maksimum güneş enerjisi dönüşüm verimliliğini açıkladı. N-tipi monokristal silikon güneş hücreleri %25,25’e ulaştı ve büyük boyutlu pasifleştirilmiş güneş hücreleri için yeni bir dünya rekoru kırdı. Bu sonuç, Çin Ulusal Metroloji Enstitüsü (“NIM”) tarafından bağımsız olarak onaylanmıştır. JinkoSolar, Temmuz 2020’den bu yana üçüncü kez bu dünya rekorunu kırdı. JinkoSolar, Ar-Ge’deki itibarını sağlamlaştırmaya devam ediyor.

Hücre sürecine entegre edilen malzeme iyileştirmeleri ve pratik boyutta 267,4 cm2 yüksek kaliteli monokristal Czochralski (CZ) silikon substratlar üzerinde yapılan fabrikasyon, Şirketin %25,25 hücre verimliliği elde etmesini sağladı.

Ultra-ince polisilikon kullanarak bu son derece yüksek güneş hücresi verimliliğini elde etmek için, JinkoSolar’ın yüksek kaliteli N-tipi yonga levhası, pasifleştirme temas teknolojileri, gelişmiş difüzyon sistemi, yüzey pasivasyonu, kristal güneş pillerinin metalizasyonu ve diğer yenilikçi teknolojiler dahil olmak üzere birçok ileri teknoloji uygulanmıştır.

Bu büyük buluş, yalnızca güneş pilinin enerji dönüşüm verimliliğini artırmakla kalmadı, aynı zamanda Şirketin N-tipi TopCon hücrelerinin seri üretiminin yolunu da açtı.

JinkoSolar Co., Ltd.’nin Baş Teknoloji Sorumlusu Dr. Hao Jin, “Bir yıldan kısa bir sürede dünyanın en gelişmiş geniş alanlı N tipi hücre için üç dünya rekoru kırmaktan gurur duyuyoruz. Maksimum hücre dönüştürme verimliliği, NIM tarafından kabul edilen en son atılımla birlikte %24,79’dan %24,9’a ve şimdi de %25,25’e yükseldi. Her bir dönüm noktasında, birinci sınıf Ar-Ge yeteneklerimiz küresel olarak tanınmış oldu. Ar-Ge’ye yaptığımız tüm yatırım, hücre ve modül verimliliğini artırma ve maliyetleri düşürme hedeflerimizi ilerletmek hedefi içindir. Birden fazla ödüle sahip bir endüstri lideri olarak, rekabetçi endüstriyel ürünlerin seri üretimini hızlandıracak ve küresel müşterilere daha verimli ürünler sunacak teknoloji yükseltmelerine dayalı karbon nötr bir geleceği teşvik etmeye kararlıyız.” dedi. World-Energy

Diğer İçerikler