Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı (IRENA), Siemens Energy ile yeşil hidrojen dahil bir dizi teknolojiyi kapsayan bir ortaklık anlaşması imzaladı. Ortaklık ayrıca çimento, çelik ve petrokimya gibi emisyon azaltımı zor sektörlerin karbondan arındırılması ve yenilenebilir enerji sektöründeki özel sektör yatırımının kolaylaştırılması gibi fırsatları da hedef alacak. IRENA ve Siemens, modern enerjiye erişimi olmayan topluluklara ve bölgelere öncelik veren yol haritalarının geliştirilmesi de dahil olmak üzere yenilenebilir elektrifikasyon konusunda bilgi ve uzmanlık alışverişinde bulunacak.

IRENA Genel Müdürü Francesco La Camera: “Ortaklıklar, sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşmak için küresel çabaların temel taşıdır.” dedi.

Siemens Energy CEO’su Christian Bruch: “Bu ortaklık, enerji geçişini hızlandırmak için her iki kuruluşumuzun güçlü yönlerini güçlendiriyor ve güçlendiriyor. İklim değişikliğiyle mücadele için eylem küresel bir zorunluluktur. En iyi başarı şansımız, kendini adamış kuruluşlarla güçlü ortaklıklar kurmaktır. Yenilikçi teknolojilerin iklim değişikliğiyle mücadelenin anahtarı olduğuna inanıyoruz. Enerji geçişi(dönüşümü), büyük bir değişim gerektiren ancak önemli bir potansiyel sunan önemli bir zorluktur.” dedi. Renews

Diğer İçerikler