Yaygın olarak ERCOT olarak bilinen Teksas Elektrik Güvenilirlik Konseyi, salı günü, eyaletin elektrik şebekesinde operasyonel iyileştirmelere yönelik plan içeren bir bildiri yayınladı. Belgeye “Şebeke Güvenilirliğini Geliştirmeye Yönelik Yol Haritası” adı verildi ve ERCOT, belgeyi Teksas Yasama Meclisi ve Kamu Hizmeti Komisyonu üyeleri olan Gov. Greg Abbott’a teslim ettiğini açıkladı.

ERCOT Geçici Başkanı ve CEO’su Brad Jones, “ERCOT’un bize güvenen milyonlarca müşteriye ve işletmeye güvenilir bir şekilde hizmet vermeye devam etmesi için değişim gerekiyor. Teksaslılara daha iyi hizmet verebilmek için süreçlerimizi kapsamlı bir şekilde gözden geçirdik ve bu çabalarda uyumlu olduğumuzdan emin olmak için PUC ile çok yakın çalışmaya devam edeceğiz. Bu değişiklikler tüm Teksaslılara fayda sağlayacak ve Teksas eyaleti için devam eden ekonomik büyümeyi destekleyecektir.” dedi.

Houston Üniversitesi Baş Enerji Sorumlusu Ramanan Krishnamoorti’ye göre, ERCOT tarafından ortaya konan 60 maddelik plan, bugün veya yarın değil, daha uzun zaman aralığında elektrik şebekesini güçlendirmeyi hedefliyor. Krishnamoorti, “Bu planda, altı hafta içinde bir kasırganın eyaleti vurması durumunda daha iyi olacağımıza dair kendimizi daha güvende hissetmemize yardımcı olacak hiçbir şey yok” dedi.

PUC Başkanı ve ERCOT Yönetim Kurulu Üyesi Peter Lake, “ERCOT’un Yol Haritası, müşterileri korumaya net bir şekilde odaklanırken, Teksaslılar daha güvenilir bir şebekeyi hak ediyor ve biz bunu gerçeğe dönüştürmek için agresif bir şekilde hareket ediyoruz.” dedi.

ERCOT, yol haritasını geliştirirken Jones ve ERCOT ekibinin PUC, müşteriler, eski düzenleyiciler, emekli endüstri yöneticileri, çevre savunucuları ve piyasa katılımcıları ile birlikte tüm iyileştirme alanlarının dikkate alınmasını ve dahil edilmesini sağlamak için çalıştığını açıkladı. Click2houston

Diğer İçerikler