1978 doğumlu olan Elchin Ibadov, Chicago Illinois Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra,2002 yılında World Trade Center Chicago’da Araştırma Uzmanı olarak çalışmaya başladı.2003 yılından başlayarak 11 yıl boyunca PwC’nin Ukrayna, Gürcistan, ABD, Türkiye,Azerbaycan şubelerinde çeşitli görevlerde bulundu.

2014-2019 yılları arasında STAR Rafineri’de Finans Direktörü ve CFO görevlerini yürütenElchin Ibadov, 2019 yılı Kasım ayında Petkim’de CFO olarak atandı. Aynı zamanda bünyesindeSTAR Rafineri, Petkim, SOCAR Akaryakıt Depolama ve SOCAR Petrol Ticaret gibi Türkiyeekonomisi için önem arz eden şirketleri bulunduran Rafinerive Petrokimya İş BirimiBaşkanı’nın Mali İşlerden Sorumlu Yardımcısı görevini yürüttü. Şubat 2023’ten itibarenSOCAR Türkiye CEO’luğu görevini vekâleten yürütmektedir.

Sürekli eğitim ve gelişime önem veren Ibadov, Harvard Business School’da tamamladığıprofesyonel eğitim ve sertifika programlarının yanı sıra iktisat, muhasebe, finans, UluslararasıFinansal Raporlama Standartları ve mali denetim konularında bazı ders kitaplarının yazarlığınıve tercümanlığını üstlendi.

Ibadov, ACCA, ACFE ve IIA gibi uluslararası finans ve denetim organizasyonlarının daimîüyesidir.

Elchin Ibadov iyi derecede Azerbaycanca, İngilizce, Rusça ve Türkçe bilmektedir. Evli ve dörtçocuk babasıdır.

Diğer İçerikler