Her biri 81 metre uzunluğundaki ilk altı adet 81 metre uzunluğundaki Geri Dönüştürülebilen Rüzgar Türbini Kanadı Danimarka’nın Aalborg kentindeki Siemens Gamesa fabrikasında üretildi. Siemens Gamesa CEO’su Andreas Nauen, Geri Dönüştürülebilen Rüzgar Türbini Kanadının Siemens Gamesa’nın rüzgar endüstrisinde teknolojik gelişmeye nasıl öncülük ettiğinin bir başka somut örneği olduğunu söyledi.

Siemens Gamesa rüzgar türbini kanatları, güçlü ve esnek bir hafif yapı oluşturmak için reçine ile birlikte dökülen malzemelerin bir kombinasyonundan yapılmıştır. Şirket, bu yeni reçine türünün kimyasal yapısının, bıçağın kullanım ömrünün sonunda reçineyi diğer bileşenlerden verimli bir şekilde ayırmayı mümkün kıldığını söyledi. Bu işlem, geleneksel rüzgar türbini kanatlarını geri dönüştürmenin mevcut diğer yollarının aksine, kanattaki malzemelerin özelliklerini korumasını sağlıyor. Böylece malzemeler daha sonra ayrıldıktan sonra yeni uygulamalarda yeniden kullanılabiliyor.

Siemens Gamesa yakın zamanda 2040’a yönelik bir Sürdürülebilirlik Vizyonu başlattı ve hedeflerinden biri de türbinleri 2040 yılına kadar tamamen geri dönüştürülebilir hale getirmek. Offshore Wind

Diğer İçerikler