Dünya Enerji Konseyi Türkiye, enerji ve finans sektörlerinin temsilcilerini İstanbul’da “Türkiye Enerji Piyasasında Finansman” konulu bir etkinlikte buluşturdu. Etkinlik kapsamında “Finansal Sürdürülebilirlik” ve “Enerjide Yatırım Fırsatları” başlıklı iki panel düzenlendi.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Dünya Enerji Konseyi Türkiye Başkanı ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakan Yardımcısı Alparslan BAYRAKTAR, Türkiye’nin son 15 yılda enerjide büyük bir dönüşüme imza attığını hatırlatarak, bu başarı öyküsünün siyasi istikrar, artan talep ve finansmana erişim sayesinde mümkün olduğunu ifade etti. BAYRAKTAR, “Varlık fiyatlarının mevcut seviyeleri, piyasaya yeni girişler için kazanç fırsatı sunuyor” dedi.

Dünya Enerji Konseyi Türkiye Başkan Yardımcısı Kıvanç ZAİMLER tarafından yönetilen “Finansal Sürdürülebilirlik” paneline katılan Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Ebru EDİN, IFC Ülke Müdürü Arnaud DUPOIZAT, Akbank Genel Müdür Yardımcısı Levent ÇELEBİOĞLU ve Bereket Enerji Grubu CEO’su İdris KÜPELİ, katılımcılarla finans ve enerji sektörlerinin işbirliği imkanları hakkında görüşlerini paylaştı.

Moderatörlüğünü Dünya Enerji Konseyi Türkiye Genel Sekreteri Mehmet ERTÜRK’ün yaptığı “Enerjide Yatırım Fırsatları” paneli ise TSKB Proje Finansmanı Müdürü Tolga KIRAL, Türkiye Varlık Fonu Genel Müdür Yardımcısı Çağatay ABRAŞ, Kolin İnşaat CEO’su Cantekin DİNÇERLER ve EBRD Türkiye Direktörü Arvid TUERKNER’i katılımcılarla bir araya getirdi.

Etkinlik detayı

Diğer İçerikler