ABD, enerji depolama pazarı tarihinin ‘en büyük’ ilk çeyreğini gördü. Elektrik kesintisi yaşayan bir Amerikalıysanız endişelenmeyin. Bataryalar sizi kurtaracak. Yeni enerji depolama sistemlerinin kurulumları yılın ilk çeyreğinde %252 arttı.

Araştırma ve danışmanlık grubu Wood Mackenzie ve ABD Enerji Depolama Derneği (ESA) tarafından yapılan yeni araştırma, 2021’in ilk aylarında 910 MW’lık yeni enerji depolama kapasitesinin devreye alındığını tahmin ediyor.

Raporun yazarları, bunun ABD enerji depolama pazarı için şimdiye kadarki en büyük ilk çeyrek olduğunu öne sürüyor. Ayrıca Wood Mackenzie, bu yıl yaklaşık 12.000 MWh yeni depolamanın ekleneceğini tahmin ediyor. Bu, analize göre 2020’de eklenen yeni depolama miktarının neredeyse üç katı.

ESA Geçici İcra Kurulu Başkanı Jason Burwen: “Enerji depolama pazarının 2021 ve sonrasında muazzam bir büyümeye hazır olduğu açık. Dönüşen bir elektrik ve ulaşım sisteminin yakınsaması ve karbondan arındırma ve esnekliğe yönelik artan ihtiyaçla birlikte önümüzdeki süreç ‘Depolama On Yılı’ olacak.” dedi. Energy Live News

Diğer İçerikler